Fanzin

Lagari Fanzin #3 (PDF)

Lagari Fanzin bir deneme ile başlayıp hızla ilerlerken tam olarak bu sayıda işte oldu dediğimiz bir ürün ortaya koyduk. Tabii ki her sayı ayrı bir emek, ayrı bir heyecan ile ortaya çıkıyor ama 3. sayıya geldiğimizde her şey daha da yerine oturdu.

3. sayıyı hazırlarken, bu sitede, bu sayıları paylaşacağımızı hayal etmiyorduk. Bir şekilde hem site hem de fanzin rayına oturdu. İkisinin ayrımı bizim için önemli. Fanzinin ne olduğunu ve amacını biliyoruz. Bu yüzden site ile ikisini ayrı keselerde tutuyoruz.

Burası bir portal ve asıl amacı bilimkurgu türünü bir şekilde ilerletmek.

Burada 3. sayımız ile sizlere çıktığımız yoldan birkaç adım dahi olsa ilerlediğimizi göstermek istiyoruz.

3. sayının içeriği ise oldukça değerli: Murat Yıldırım’ın Kayz’a isimli öyküsü sanırım son zamanlarda okuduğum en iyi öykülerden biri ve Ş. Yüksel Yılmaz hem bir röportaj ile hem de öyküsü ile bu sayıda yer alıyor. Bahadır Toprak, Murat K. Beşiroğlu, Sylvan Clownson, Serkan Üstündağ, Tuğrul Sultanzade, Emre Eryılmaz ve Gökçe Mehmet Ay şahane içerikleri ile yer alıyor.

Kapak tasarımı ise Levent Altınkaynak’a ait. Gerçekten Lagari Fanzin tarihinin en iyi kapaklarından biri olabilir.

Paylas:
error0
fb-share-icon20
Tweet 20
fb-share-icon20
Mehmet Fatih Balkı

Mehmet Fatih Balkı

1993 İstanbul doğumlu. Dokuz Eylül Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Eğitim öğretim hayatı boyunca birçok bilimsel proje içerisinde bulundu. Çevre üzerine yaptığı projeler ile Türkiye ve bölgesel dereceler kazandı. 2015 yılından beri fanzin okuru ve emekçisidir. 2016 yılında Parantez İçi Fanzin 2018 yılında ise Lagari Bilimkurgu fanzinlerini çıkarmaya başladı. Lagari Bilimkurgu adı altında Yerli ve uluslararası bilimkurgu yazarların işlerini fankit ve fanzin olarak yayınladı. Şu an yayınlanmış bir fankiti bulunmaktadır. Fanzin tarihi üzerine araştırmaları halen devam etmektedir. Elindeki yerli ve uluslararası fanzin arşivlerini bir gün "Fanzin Müzesi" adı altında sergilemeyi hayal etmektedir.

Bir cevap yazın