FanzinGenel

Lagari Bilimkurgu 8. Sayısı Çıktı (PDF)

Yaklaşık olarak 1 yıl kadar yeni sayı çıkarmamıştık. Öyküler geldi, yazılar toplandı ama bir türlü hepsi toparlanıp bir fanzin haline getirilememişti. Bu belki hayat yoğunluğuna belki de ülkenin verdiği yorgunluğun bir nedeni olabilir. Uzun lafın kısası yeni sayı yayınlandı.

İçerisinde Rusya fanzin tarihinden, öykülere, Zülfikar Yamaç’ın çıkardığı ve üzerine uzun zamandır çalıştığı bilimkurgu sözlüğü üzerine bir yazı gibi yine çeşitli içerikler var. Sayıya destek olan arkadaşlarımıza içten teşekkürlerimi iletiyorum.

Yeni sayının pdf’ini ekliyorum.

Elden ele, dilden dile yayılması dileğiyle,

Bilimkurgu Umuttur!

Paylas:
error0
fb-share-icon20
Tweet 20
fb-share-icon20
Mehmet Fatih Balkı

Mehmet Fatih Balkı

1993 İstanbul doğumlu. Dokuz Eylül Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Eğitim öğretim hayatı boyunca birçok bilimsel proje içerisinde bulundu. Çevre üzerine yaptığı projeler ile Türkiye ve bölgesel dereceler kazandı. 2015 yılından beri fanzin okuru ve emekçisidir. 2016 yılında Parantez İçi Fanzin 2018 yılında ise Lagari Bilimkurgu fanzinlerini çıkarmaya başladı. Lagari Bilimkurgu adı altında Yerli ve uluslararası bilimkurgu yazarların işlerini fankit ve fanzin olarak yayınladı. Şu an yayınlanmış bir fankiti bulunmaktadır. Fanzin tarihi üzerine araştırmaları halen devam etmektedir. Elindeki yerli ve uluslararası fanzin arşivlerini bir gün "Fanzin Müzesi" adı altında sergilemeyi hayal etmektedir.

Bir yanıt yazın