Hakkımızda

Lagari Bilimkurgu 2018 yılında Mehmet Fatih Balkı ve Yasin Gül tarafından çıkarılan fanzin ile ilk adımını atmıştır. Fanzin Apartmanı isimli kolektif bir oluşumun yürütücüsü olarak da görev yapan Fatih, İzmirCON’a özel olarak çıkarılan ilk sayıdan aldıkları dönüşler ile Lagari Bilimkurgu Fanzin olarak uzun bir yolculuğun en önemli adımı atmış olmuş oldu.

Lagari Bilimkurgu Fanzin olarak ücretsiz bir şekilde Türkiye’nin birçok iline dağıtım yaptı. Geçtiğimiz iki yılda 6 Sayı fanzin ve 4 adet fankit ile yayın hayatına halen devam etmektedir. Tüm sayıları ile California Üniversitesi arşivinde kendine yer bulmuş ve arşivlenmiştir. Bir Yüksek Lisans ve bir de Lisans tezinde kendisine yer verilmiştir.

Fanzin ve Fankit üretimi devam ederken açılan bu site ile Yerli Bilimkurgunun tüm alanlarında projeler geliştirip katkı sunmayı hedeflemektedir. Bugüne kadar Fanzin içerisinde bilimkurgu edebiyatında işler çıkarmış, üretmeye yeni başlamış veya bilimkurgu ile yeni tanışmış birçok kişiyi buluşturmuştur.

Site içerisinde öykü, inceleme, yerli bilimkurgu edebiyatımıza ait anılar gibi çeşitli içerikler ile karşılaşacaksınız. Önümüzdeki süre içerisinde bunların içerisine Podcast, çeşitli videolar ve şansımız yaver giderse kısa filmler eklemek önemli hedeflerimiz arasında olacak.

Belki anlatılacak başka şeyler de vardır ama ne yaptığımız ve neler yapmak istediğimiz ile ilgili bölüm şimdilik bu kadar.

Bilimkurgu Umuttur!