FanzinGenel

Lagari Fanzin #6 Çıktı! (PDF)

Lagari Fanzin’in 6. sayısı ile sizlere yeniden merhaba demek, bizim için inanılmaz keyifli. Son sayımızın üzerinden belirli nedenlerden dolayı bir hayli zaman geçti.

Lagari Fanzin ücretsiz bir şekilde ve tamamen gönüllülük üzerinden şehirlere dağıtımı yapıldığı için pandemi sürecinde bunun uygun olmaması nedeniyle bizler de basımı askıya aldık. Bu süreçte boş durmadık ve lagaribilimkurgu.com sitesini açtık. Sitenin tanıtımı ile ilgili yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bu sayıda hem yeni arkadaşlarımız hem de uzun zamandır bizimle birlikte kalem oynatan arkadaşlarımız var. Baştan sona bilimkurgu üzerine öykü, görsel, deneme ve türün içindeki durumlar ile ilgili yazılar var.

Bu sayı, diğerleri gibi yüksek rakamlarda basılmayacak. Belirli adet çoğaltıp sadece belirli noktalara ulaştırmaya çalışacağız. Bunlardan biri İstanbul için Özgen Berkol Doğan Bilimkurgu Kütüphanesi olacak. Ayrıca bir miktar önceki sayılardan ve son çıkan fankit olan Selly’nin Gözyaşları da olacak.

İçerikte katkı sağlayan arkadaşlar ise şöyle:

Basılı olarak edinmek isteyen arkadaşlar instagram üzerinden bize ulaşabilirler.

Tabii ki bana PDF yeter diyorsanız hemen aşağıya linki bırakıyorum.

İyi okumalar.

Bilimkurgu Umuttur!

Paylas:
error0
fb-share-icon20
Tweet 20
fb-share-icon20
Mehmet Fatih Balkı

Mehmet Fatih Balkı

1993 İstanbul doğumlu. Dokuz Eylül Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Eğitim öğretim hayatı boyunca birçok bilimsel proje içerisinde bulundu. Çevre üzerine yaptığı projeler ile Türkiye ve bölgesel dereceler kazandı. 2015 yılından beri fanzin okuru ve emekçisidir. 2016 yılında Parantez İçi Fanzin 2018 yılında ise Lagari Bilimkurgu fanzinlerini çıkarmaya başladı. Lagari Bilimkurgu adı altında Yerli ve uluslararası bilimkurgu yazarların işlerini fankit ve fanzin olarak yayınladı. Şu an yayınlanmış bir fankiti bulunmaktadır. Fanzin tarihi üzerine araştırmaları halen devam etmektedir. Elindeki yerli ve uluslararası fanzin arşivlerini bir gün "Fanzin Müzesi" adı altında sergilemeyi hayal etmektedir.

Bir yanıt yazın