Dizi-İncelemeTelevizyon

The Bad Batch: Yepyeni bir Star Wars Dizisi

Star Wars, Disney tarafından satın alındıktan sonra çeşitli projelerle karşımıza çıktı ve Kathleen Kennedy’nin açıklamalarına göre daha bir sürü dizi ile devam edecek. Bu dizilerin ilki ve en yenisi olan The Bad Batch dizisi ise Klon Savaşlarının 7. sezonunda karşımıza çıkan Bad Batch ekibini merkeze alıyor.

Dizinin ilk bölümü 4 Mayıs 2021 tarihinde 1 saatlik özel bölümüyle izleyicilere merhaba dedi ve ondan sonra pekte ilgi çekici olmayan bir olay örgüsüyle yayın hayatına devam ediyor. Ülkemizde Disney Plus olmadığı için bu diziyi orijinal yollardan izlemek şimdilik imkansız ne yazık ki. Diziye dönecek olursam eğer, Order 66’i The Bad Batch gözünden seyretmemize olanak sağlıyor. Bana kalırsa bu gerçekten inanılmaz bir şey ilk olarak Revenge of the Sith filminde gördüğümüz bu olayı daha da genişletilmesi evren açısıdan çok güzel. Her ne kadar konu açısından çok sığ geçiştirilmiş olsa da ekibimizin, diğer birliklerle uyum sağlamaya çalışması, Order 66’i kavramaya çalışması güzel işlenmişti. Dizinin tek güzel kısmı ne yazık ki bununla sınırlı. Elinden Avatar: Son Hava Bükücü, Star Wars: Klon Savaşları ve Star Wars: Asiler gibi bir iş çıkan Filoni ne yazık ki bu dizide beklentilerimi şimdilik karşılayamadı çünkü dizi The Mandalorian’ın animasyon kopyası gibi geldi bana. Bir çocuğun etrafında gelişen birtakım olaylar. Star Wars’ın son zamanlarda sekteye uğramasının en büyük nedeni bence bu tembel yazarlık. Bu kadar tembel olunmamalı. Evrende anlatılacak bir ton olay varken bize her birinin karbon kopyasını hazırlamaya gerek yok. Tabi bir klon merkezli dizide beklentileri yüksek tutmamak lazım ondan apayrı bir tartışma konusu çıkar. Benim bahsettiğim olay, üstüne biraz düşünülse Dave Filoni zaten ortaya müthiş işler çıkartacak potansiyelde. Umarım Rebels’ta yaptığı gibi bir yerlerden Ahsoka’yı diziye dahil etmez çünkü o zaman gerçekten kendisine olan inancımı yitirmiş olurum.

Bana kalırsa Bad Batch, benim gibi çocukluktan beri Klon Savaşlarını seyretmiş kesime doğrudan hitap edebilecek ve onları 20 dakika da olsa ekran başında tutabilecek bir dizi. Daha iyisi olabilir mi kesinlikle evet. Zaten ben bu yazıyı hazırlayalı daha 5 bölümü yayımlandı, ben de önemli bölümler geldikçe inceleyip, size sunacağım. Şimdilik önünüze çerez alıp seyredebileceğiniz hafif nostaljik bir Star Wars dizisi diyebilirim lakin bittiğinde bambaşka şeyler söyleme potansiyelim oldukça yüksek.

Paylas:
error0
fb-share-icon20
Tweet 20
fb-share-icon20

Kerem Can Bayramoğlu

2001, İstanbul doğumlu. İstanbul Bilgi Üniversitesinde Sinema Televizyon bölümünde okuyor. En büyük hayali sinema sektörü için katkıda bulunmak. Lego ve plak koleksiyoneri. Çizgi romanlar, Rock müzik ve video oyunları diğer ilgi alanları. Kendi kendine senaryo denemeleri yazıp kısa filmler çekmeye çalışıyor.

Bir yanıt yazın