Dizi-İncelemeTelevizyon

Rick and Morty Geri Döndü!

Adult Swim’in sevilen çizgi dizisi Rick and Morty ekranlara geri döndü. Ortalama bir dördüncü sezonun ardından bence bomba gibi bir dönüş yaptı. Aslında kaliteli bölümlerinin üstüne pek bir şey koymuyor fakat kendi yaptığı en güzel şeyleri tam dozunda kullanarak harika bir başlangıç yapıyor.

Bu bölümü gözümde harika kılan birtakım olaylara değinmek istiyorum.

*Spoiler alarmı*

Bölüm kısaca Morty’nin yaptığı ufak bir hatadan sonra, Rick’in ezeli düşmanının ortaya çıkmasıyla başlıyor. Rick ve ezeli düşmanı Nimbus’un yeniden anlaşabilmek için bir yemekte bir araya gelmeleri ve Morty’nin Nimbus’a şarap servis etmesi gerekiyor. Çok basit bir konusu var fakat bu bir Rick and Morty bölümü olduğu için basite indirgememek lazım.

Rick Andf Morty ekranlara geri döndü.

Bu bölümü güzel kılan en güzel olaylardan ilki Morty’nin gelişen karakterini harika yan unsurlarla seyirciye aktarılması. Her bir sekansı o kadar güzeldi ki gözümü kırpmadan seyrettim. Basit bir şarap alma hikayesini en güzel işleyecek dizilerden birisi olmasının hakkını sonuna kadar vermişler diyebilirim. Portallar arasındaki hikayeleri gayet kendi tarzlarında harika bir biçimde işlemişler, ana hikayenin içinde bir yan hikaye olarak hiç sıkmıyor aksine kendisine daha çok çekiyor. Ayrıca, Morty’nin Jessica ile olan ilişkisini es geçmemek lazım. Bu bölümde yerli yerinde işlenilmiş diyebilirim.

Diğeri ise, harika bir yan karakterin karşımıza çıkması. Mr. Nimbus bölüm içinde bir yan karakter değil bunu belirtmemde fayda var öncelikle. Nimbus, kendisine has, egoist bir yapıya sahip tam bir Rick and Morty karakteri. Bu güne kadar seyrettiğim bütün Rick and Morty yan karakterleri içerisinde en beğendiğim yan karakter diyebilirim Nimbus’a kolaylıkla.

Ayrıca bölümün adı “Mort Dinner Rick Andre ‘My Dinner with Andre’ filmine gönderme. O film de bu bölümdeki ana olaylar gibi bir masa başında mıuhabbet eden iki kişinin arasında geçiyor. Bu bölümle Rick and Morty ekranlara geri döndü.

Paylas:
error0
fb-share-icon20
Tweet 20
fb-share-icon20

Kerem Can Bayramoğlu

2001, İstanbul doğumlu. İstanbul Bilgi Üniversitesinde Sinema Televizyon bölümünde okuyor. En büyük hayali sinema sektörü için katkıda bulunmak. Lego ve plak koleksiyoneri. Çizgi romanlar, Rock müzik ve video oyunları diğer ilgi alanları. Kendi kendine senaryo denemeleri yazıp kısa filmler çekmeye çalışıyor.

Bir cevap yazın