Genel

Kayıp Dünya Bilimkurgu Öyküleri Antolojisi

2001 yılından beri yayın hayatına devam eden Kayıp Dünya, geçtiğimiz günlerde yerli bilimkurgu edebiyatı için önemli bir haber paylaştı. Kayıp Dünya Bilimkurgu Öyküleri olarak çıkacak bir antoloji.

Bilimkurgu, fantastik edebiyat ve mitoloji üzerine yayın yapan Kayıp Dünya, bir bilimkurgu öyküleri antolojisi hazırlayacağını internet sitesinde duyurdu.

Bilimkurgu Kulübü’nün hazırladığı “Yeryüzü Müzesi” ve Yerli Bilimkurgu Yükseliyor’un çıkardığı “Öykü Seçkisi”nin ardından, bir bilimkurgu öykü antolojisiyle daha karşılaşacağız.

Anlaşılan, bilimkurgu öykülerine yine doyacağız.

Kayıp Dünya Ekibi ile çıkacak olan antoloji üzerine söyleştik

Lagari Bilimkurgu takipçileri için kısaca Kayıp Dünya’yı anlatır mısınız?

Öncelikle Lagari okurlarına selamlar. Kayıp Dünya 2001 yılında üç arkadaşın bir fikri üzerine kurulan online bir yayın fakat bu fikrin ilk tohumu  ‘bilimkurgu.cjb.net’ ile Haziran 1999’da ekilmişti. Hey gidi günler 🙂 Başta 15 günde bir, sonra aylık yayın olarak hayatına devam etti. Şimdi de günümüz koşullarına uygun şekilde, süre kaygısı olmadan yayınladığımız; makaleler, hikayeler, incelemeler, röportajlar, yazar ve kitap tanıtımları ayrıca ön okumalar bölümümüz var.

2) Kayıp Dünya Bilimkurgu Öyküleri Antolojisi’nin duyurusunu yaptınız. Yerli bilimkurgu dünyası için güzel bir haber. Bunun için sizi kutluyoruz. Bilimkurgu dışında, fantastik öyküler antolojisi veya mitoloji öyküleri antolojisi gibi girişimleriniz de olacak mı?

Kayıp Dünya yayın hayatının başından bu yana bilimkurgu kadar fantastik edebiyatı ve mitolojiyi de en önemli değerleri arasında görüp, o konularda da yayınlarını aksatmamaya özen göstermiştir. Bu bağlamda cevabımız evet olacak. Yılbaşından önce -bir aksilik olmazsa- 2. antolojimizi de çıkarmış olmayı planlıyoruz.

3) Antoloji hangi yayınevinden çıkacak?

Yayınevlerinin sağı solu belli olmadığından (karantina sürecinde çoğunun çalışmaları da aksadı) ve yeni bir şey denemek istediğimiz için KDY ile çalışacağız. Biz kendi aramızda Kayıp Dünya Yayınları desek de öyle değil tabii. Kitapyurdu’nun yeni uygulaması olan Kitapyurdu Doğrudan Yayın sistemiyle çalışacağız.

4) Son olarak, Lagari Bilimkurgu takipçilerine ne söylemek istersiniz?

Daha çok hayal kurun. Yazın, üretin. İyi gelecek!

Kayıp Dünya olarak Lagari Bilimkurgu ekibine de uzun soluklu bir yayın hayatı ve harikalarla dolu bir macera dileriz.

Kayıp Dünya Bilimkurgu Öyküleri Antolojisi’ne katılmak için katılım koşullarına şuradan ulaşabilirsiniz.

Paylas:
error0
fb-share-icon20
Tweet 20
fb-share-icon20
Lagari Bilimkurgu

Lagari Bilimkurgu

info@lagaribilimkurgu.com

Bir cevap yazın