Oyun

Bilimkurgu Mobil Oyun Listesi (1)

Son yıllara kadar oyun denildiğinde aklımıza gelen ilk platform bilgisayar veya oyun konsollarıydı. Ancak son zamanlarda gelişen teknoloji ve kullandığımız telefon ve tabletlerin performanslarının artmasıyla mobil oyun sektörü gelişmeye başladı. Tabii bu üretim fazlalığının en büyük sorunu ise oynanacak kaliteli oyunların bulunması oldu. Şu an milyonlarca bilimkurgu mobil oyun piyasaya sürülmüş durumda. Google Play Store veya App Store üzerinden indirilmeye değer bulduğumuz bilimkurgu mobil oyun listesini sizler için sıraladık.

Bu sıralamada gözden kaçırdığımızı düşündüğünüz veya “bu oyun da olsa güzel olurdu” dediğiniz bir mobil oyun olursa bizlere ulaşıp belirtmeyi unutmayın. Bir sonraki oyun listemizi oluştururken bize yardımcı olmuş olursunuz.

Stellaris: Galaxy Command mobil oyun görseli.
1) Stellaris: Galaxy Command

Yıldızlararası savaştan sonra galaksinize hayat vermeye çalıştığınız bu oyunda zor kararlar vermek ve insanlarınızı hayatta tutmaya çalışıyorsunuz.

App Store ve Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

EVE'nin mobil oyun versiyon görseli
2) Eve: Echoes

Efsane olmuş uzay rol yapma MMO oyunu olan EVE’nin mobil versiyonu olan EVE: Echoes listede olmazsa olmazlarımdan. Galaksiler arası ilişkilere yön vermek için size uygun yolu istediğiniz şekilde şekillendirmenizi sağlayan bir oyun.

App Store ve Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

Out There mobil oyun görseli
3) Out There

Uzayın kasvetli boşluğunda, evinizden milyonlarca ışık yılı uzakta karanlığı keşfetmeye hazır mısınız? Rougelike türünde olan bu yapımda ilgiyi hak ediyor.

App Store (4.99 $) ve Google Play Store (15.99 Tl) üzerinden indirebilirsiniz.

Endureance mobil oyun görseli.
4) Endurance

Zorlu ve bol silahlı bu oyunda bozulan uzay geminizi tekrar onarmaya ve oradan kaçmaya çalışıyorsunuz. Tabii ki zorluklar üzerinize doğru koşarken bunu yapmanız gerekecek. Hangi yol doğru olan? Sanırım asıl mesele de bu.

App Store ve Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

Lifeline mobil oyun görseli.
5) Lifeline

Farklı bir deneyim sunan bu oyunda uzayda tek başına hapsolmuş bir astronota yardım etmeye çalışıyorsunuz. Gerçek zamanlı olan oyunda mesajlara cevap verip bir hayatı kurtarmaya çalışıyorsunuz.

App Store (0.99 $) ve Google Play Store (3.89 Tl) üzerinden indirebilirsiniz.

Star Traders: Frontiers mobil oyun görseli.
6) Star Traders: Frontiers

Kendi geminizin kaptanı olarak maceranızı şekillendirmenize olanak sağlayan iddialı bir açık dünya bilimkurgu oyunu olarak karşımıza çıkıyor. PC’den başarılı bir şekilde uyarlanan, başarılı bir RPG. Savaşın, ticaret yapın, çalın veya keşfedin; her şey tamamen size kalmış.

App Store (6.99 $) üzerinden indirebilirsiniz.

Morphite mobil oyun görseli.
7) Morphite

No Man Sky’ın mobil versiyonu diyebileceğim bir oyun. First Person görüş açısıyla oynadığımız bu oyunda keşfedilmeyi bekleyen milyonlarca gezegen var.

App Store (7.99 $) ve Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

Xcom: Enemy Within  oyun görseli.
8) Xcom: Enemy Within

PC versiyonunun başarılı bir şekilde uyarlanmış hali olan bu oyun, harika hikayesi ve derin stratejisi ile sizi oturduğunuz yere sabitleyecektir.

App Store (4.99 $) ve Google Play Store (33.99 Tl) üzerinden indirebilirsiniz.

Star Trek: Fleet Command oyun görseli.
9) Star Trek: Fleet Command

Tasarımı ve strateji mekanikleri açısından çok iyi olan bu oyunu en iyi yapan özelliklerinden bir diğeri de Kelvin’in zamanında geçmesi.

App Store ve Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

Invisible, Inc.  oyun görseli.
10) Invisible, Inc.

Cyberpunk temalı casusluk yapma oyunu. Görevleri tamamlamak için içeriye sızın, işinize yarayacak bilgileri edinin ve girdiğiniz sessizlikte mekandan uzaklaşın. Her görevde farklı taktikler ve farklı ajanları kullanmanız gerekecek. Ayrıca ajanlarınızı istediğiniz şekilde geliştirebilmenize de olanak sağlıyor.

App Store (4.99 $) üzerinden indirebilirsiniz.

Paylas:
error0
fb-share-icon20
Tweet 20
fb-share-icon20

Yasin Gül

Oyun oynar, kendi halinde çizer...

Bir cevap yazın